Elektrikli Zeminden Isıtma Sisteminin Avantajları;

1. Konforlu ısınma sağlar
: Zeminden ısıtmada, diger sistemlerde oldugundan farklı olarak, zemin tavana göre daha sıcaktır. Isınan hava yükseldiğinden, mekan içerisinde daha iyi hissedilen ve daha sağlıklı homojen dağılımlı bir ısınma elde edilir.
Zeminden ısıtmada ısı kayıpları minimize oldugundan en verimli ve en konforlu ısıtma sistemidir.

2. Kurulum maliyetleri düşüktür : Zemin ısıtma sistemi, ihtiyaçları optimum düzeyde karsılayacak sekilde projelendirilir. Projelendirme neticesinde kurulan sistemin maliyeti, aynı kosulları sunabilecek diger ısıtma sistemlerinin maliyetleri ile karsılastırıldıgında daha pahalı olmamakla birlikte çoğu zaman daha ekonomik de olabilmektedir.

3. İşletim maliyetleri düşüktür :
a. Elektrik ülkemizde dogalgazdan sonra en ucuz yakıttır. b. %99 verim oranı ile en yüksek verimliliği olan enerji kaynagı elektriktir.
c. Sistemde her oda ayrı ayrı oda sıcaklıgı termostatları ile programlı kontrol edilebilir.
d. Akıllı termostatlar ile kontrol edildiginde telefon ve internet kumandası ile uzaktan sıcaklık ayarları yapılabilinir.
e. Her odaya ayrı ayrı termostat kullanıldıgında, ihtiyaçlara göre her mahal ayrı ayrı ısıtılabileceginden ekonomik tüketim olanagı vardır.
f. Elektrikli zeminden ısıtma sisteminde diger zeminden ısıtma sistemlerinde oldugu gibi zeminin belirli bir minimum mesafe altına dösenme sartı yoktur. Isıtıcı kablolar uygulamaya göre mevcut
zeminin 2 cm. bile altında dösenebilir. Elektrikli ısıtma sistemi ile mekan hızlı ısınır ve geç sogur. g. Hiçbir periyodik bakım veya parça degisimi gerektirmez. Isıtıcı kabloların ömrü yaklasık 50 yıldır ve 10 yıl garanti altındadır.

4. Sağlıklı, temiz ve güvenli ısınma ortamı sağlar :
a. Diğer sistemlerde olduğu gibi odanın içerisindeki oksijen oranını azaltmaz.
b. Zeminden ısıtma, insan yapısının ihtiyaç duyduğu ısı dağılımını – “ayaklar sıcak, bas serin” atasözünde olduğu gibi – en iyi şekilde sağlayarak sağlıgımıza en faydalı ısıtma seklidir.
c. Elektrikli ısıtma sisteminin 2 temel komponenti vardır; birincisi ısıtıcı kablo zeminin altında beton içerisinde döselidir, digeri elektronik oda termostatı ki o da duvara montedir. Diger sistemlerde petek veya kombi cihazı temizlikleri yapılmasına rağmen duvarlarda v.s yanan toz parçacıklarının kiri oluşurken, bu sistemde hiçbir şeyi temizlemeniz gerekmediği halde odanın içerisinde herhangi bir kirlenme meydana gelmez.
d. Kullanılan kablolar ekranlı ve izoleli kablolardır. Kaçak akım rölesi ile kullanıldıklarında kesinlikle çarpma veya yangın tehlikesi yoktur.

5. Görünmez ve sessiz : Elektrikli zeminden ısıtma sisteminde kalorifer petegi, kombi, kazan, pompa v.s bunların hiçbiri yoktur. Evinizin dekorasyonunu dilediginiz sekilde özgürce yapabilir, ciddi kullanım alanları kazanırsınız. Sistem tamamen sessiz çalısmaktadır.

6. Kurulumu kolaydır : İnsaat halindeki binalarda mermer, granit, ahsap, laminat parke v.s gibi her türlü zemin kaplama malzemesi altına uygulanabilmektedir.
Mevcut binalarda mevcut zemin kırılmadan da üzerine uygulanabilmektedir. Sistemi tüm mahallere uygulayabileceginiz gibi, ihtiyacınıza göre sadece kısmi uygulama da yapabilirsiniz. Özellikle mevcut binalar için hiçbir yeri kırıp dökmeden en kolay uygulanabilecek ek ısıtma sistemidir. Örnegin; camla sonradan kapatılmıs balkon ve teraslarda, ısınmayan bir odanın ısıtılmasında, sadece ıslak zeminlerde konfor ısınması, banyolarda ve daha birçok mahalde alanın büyüklüğü fark etmeksizin kolay kurulum.Sayfamızı Paylaşın